NATURAL LAW TR

Su Jok TERAPİ

El ve ayaktaki yansıma noktaları kullanılarak, herkes tarafından kolayca uygulanabilecek bir akupunktur yöntemidir

Su Jok Terapi

SU-JOK Akupresür; doğal, pratik ve anında yüksek etkilidir.Üstelik yanlış uygulama diye bir şey yoktur! SU-JOK yanlış uygulanırsa yalnızca o anda ağrı dinmez ancak asla ve asla başka bir ağrı oluşturmaz başka bir organı etkilemez. Hiçbir yan etkisi bulunmayan, öğrendiğinizde ise bedeninizi tanımanızı ve kendi kendinize basit yöntemlerle iyileşmenizi sağlayacak bu yöntemi mutlaka denemelisiniz.

01

Kol

02

Bacak

03

Bağırsak

04

Dudak

05

Burun

06

Kafa

07

Göz

Sujok Terapi Nedir?

Vücudumuzda kendi hayatını desteklemek, sağlıklı ve özgürce yaşamak için her şey vardır. El ve ayaklarımız da bu destekler içinde çok önemli bir yere sahiptir. Önemli işlevlerinin yanı sıra el ve ayaklarımızın yapısı vücudumuzun aynası gibidir. Dikkatli olarak incelendiğinde el ve ayakların vücudumuzu taklit ettiği görülebilir. Aynı şekilde vücudumuzun herhangi bir yeri hastalandığında el ve ayaklarımızda aslında o organa veya bölgeye uyan yansıma noktalarında hassasiyet ortaya çıkar. Şayet o noktalar doğru bir şekilde uyarılırsa problemlerin ortadan kalktığı görülür.

Bu terapi şeklinde el ve ayaklarımızdaki vücut yansımasının nasıl olduğunu iyi bilmek gerekir. Mesela elde başparmak kafa ve boyunu temsil eder. Aynı şekilde avuç iç yani el ayası gövdeyi dolayısıyla iç organ yansıma alanlarını temsil eder. İşaret ve serçe parmaklar kolları ve orta ve yüzük parmak ta bacakları temsil etmektedir. Aynı yansıma alanlarını ayak içinde kopyalayabilirsiniz. Çok pratik olarak bakacak olursanız bir problem yaşadığınızda lütfen dikkatle inceleyin. O probleme uyan yansıma alanını el yada ayağınızda keşfetmeye çalışın. Şayet doğru olarak bulabilirseniz o noktanın yada bölgenin oldukça hassas olduğunu görürsünüz. Bu noktanın hassasiyeti teşhiste veya tedavide kullanılmasını sağlar. Evet herkesin kolaylıkla uygulayabileceği ve öğrene bileceği bir tedavi şeklidir Sujok terapi. Bu tedavi şekli basit, çok etkili ve zararsız bir yöntemdir. Ancak bu tedavinin iğneler kullanılarak akupunktur tekniği ile yapılması daha özel bir eğitim ve uzmanlık gerektirir.

 

Bu tedavinin ayrıca özel bilgi ve teknik gerektiren kısmı ise akupunktur uzmanlarınca uygulanır. Burada özel meridyen bilgisi ve bazı teşhis yöntemlerinin bilinmesi gereklidir. Meridyenler üzerinden tedavi genellikle akupunktur iğneleri kullanılarak yapılır. Burada kullanılan iğneler oldukça küçük ve incedir. Klasik vücut akupunkturunda kullanılan iğnelerden çok daha küçük ve ince olan bu iğneler akupunkturistin uygun gördüğü noktalarda cilde batırılarak uygulanır. Tedavide ayrıca özel tohumlar, elastik yüzükler ve çubuklar kullanılır. Elastik yüzükler, elastik ve uyarıcı çubuklar ve özel olarak imal edilmiş olan toplar kişinin kendi kendisine uygulayabileceği yöntemlerdir.

Diğer Uygulamalarımız

Natural Law TR, başarılı uygulamaları ve ürünleri ile memnuniyet odaklı ve sonuca yönelik hizmet vermektedir. 
NATURAL LAW TR

PRP Terapi

Bireylerin kendi kanından hazırlanan, tamamen doğal tedavi şekli olan PRP, kök hücre esasına dayanmakta ve hücreleri yenilenmektedir

NATURAL LAW TR

Yamamoto

Yamamoto New ScalpAcupuncture, oldukça hızlı, etkili ve başarı oranı yüksek bir mikrosistem akupunktur uygulamasıdır.

NATURAL LAW TR

Ozon Terapi

Ozon tedavisi oksijen pigmentleri aracılığı ile yapılan bir tedavi yöntemidir.

NATURAL LAW TR

Bio-photon Terapi

Fransa ve İngiltere’de, sigara bırakma tedavisinde kullanılan Bio-photon, Quantum ya da foton olarak adlandırılan ışık demetlerini kullanır.

NATURAL LAW TR

Frekans Terapi

Bütünsel sağlığın en önemli yapı taşı ‘Hücre’ lerin kuvvetlenmesinde rol oynar.

NATURAL LAW TR

Nefes Terapi

Doğru nefes almaya ve insan sağlığına, nefes almayı merkeze alarak odaklanmış bir tedavi yöntemidir.

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizi aramaktan çekinmeyin

Natural Law TR, başarılı uygulamaları ve ürünleri ile memnuniyet odaklı ve sonuca yönelik hizmet vermektedir. Bizi daha yakından tanımak ve hizmet almak için irtibata geçin!

İletişim